czyli telewizja od d... drugiej strony
Blog > Komentarze do wpisu

TeleWidze.pl - PONIEDZIAŁEK 25.03; Dzień wielkiej premiery.

telewidze.pl - poniedziałek Tą premierą wielką jest wyśmienity spektakl Teatru Telewizji 'Moralność pani Dulskiej'. Uwspółcześniona, z Magdaleną Cielecką, Więckiewiczem i Gierszałem... Znakomitość. Nie tylko dlatego, że zabawne. Na szczęście technologia umożliwia nam nagrywanie, bo w tym samym czasie w Cinemax są trzy odcinki kultowego cokolwiek brytyjskiego miniserialu 'Black Mirror', a w HBO wszystkie odcinki 'Gorejącego krzewu' Agnieszki Holland. Klęska urodzaju? No cóż... A wybór jest jeszcze większy... Cieszyć się? Ale niech wygra Teatr Telewizji...

PONIEDZIAŁEK 25.03 

DZIEŃ WIELKIEJ PREMIERY! 

Teatr Telewizji 

TVP 1 godz. 20:10 
Moralność pani Dulskiej - spektakl teatralny Polska 2013; reż. Marcin Wrona; wyst. Magdalena Cielecka, Robert Więckiewicz, Dominiika Kluźniak (105 min) PREMIERA 
Po emisji 'Moralności' w TVP 2, w TVP Kultura rozpocznie się dyskusja nt dramatu, w której udział wezmą m.in. reżyser i aktorzy spektaklu. 
Moralność Pani Dulskiej TVP 2 Uwspółcześniona wersja sztuki Zapolskiej, zachowująca przy tym klimat i przesłanie oryginału. Pani Dulska to postać wyrachowana, o wątpliwej moralności, choć sama uważa się za osobę godną zaufania. Nie ma co się wgłębiać w treść, którą znamy wszyscy. Ale miałem okazję zobaczyć ów spektakl i jestem pod wielkim jego wrażeniem. Wspaniała obsada i Magdalena Cielecka w roli tytułowej zadziwiająca. Zresztą moim skromnym zdaniem nie ma tu słabych punktów. To prawda, że sam tekst niesie aktorów przez kolejne sceny, bo to tekst samograj, ale w tej inscenizacji zyskuje po raz kolejny. I staje się jeszcze ważniejszym i jeszcze bardziej aktualnym komentarzem naszych (każdych) czasów. KONIECZNIE!!!

FILM

CBS Europa godz. 20:00
Hakerzy (Hackers) - thriller USA 1995; reż. Ian Softley; wyst. Jonny Lee Miller, Angelina Jolie, Jesse Bradford (115 min)
Dade, mając 11 lat, stworzył wirus, który wpuszczony do sieci komputerowej, zainfekował kilka tysięcy programów, między innymi ten, który obsługiwał giełdę na Wall Street. Po krótkim procesie rodzice zostali obciążeni grzywną, a chłopiec otrzymał zakaz posiadania komputera aż do osiemnastego roku życia. Siedem lat później w nowej szkole w Nowym Jorku poznaje grupę hakerów, którzy dla rozrywki włamują się do systemów komputerowych różnych firm. Dade trafia na tajemniczy plik, który zawiera dane kompromitujące koncern naftowy. Ja nie jestem fanem, choć doceniam, ale to ulubiony film kolegi mojego Andrzeja, którego zdanie sobie cenię. A zatem POLECAM. 

Ale Kino+ godz. 20:10
Dzień szakala (The Day of the Jackal) - film sensacyjny Wielka Brytania/Francja 1973; reż. Fred Zinnemann; wyst. Edward Fox, Michael Lonsdale, Alan Badel (150 min)
Zawodowy zabójca o pseudonimie Szakal przyjmuje zlecenie zabicia prezydenta Francji Charlesa de Gaulle'a. Francuska policja dowiaduje się o planowanym zamachu, ale prezydent nie zgadza się zmienić kalendarza publicznych wystąpień. Detektywi nie wiedzą niczego o tajemniczym zamachowcu - kim jest, kiedy i jak zamierza uderzyć. Komisarz Lebel zostaje wyznaczony do zidentyfikowania i zatrzymania Szakala. Rozpoczyna się pościg za zamachowcem. TWARDE DLA TWARDYCH.


CANAL+ godz. 22:00
Kobieta, która pragnęła mężczyzny (Kvinden der dromte om en mand) - dramat obyczajowy Francja/Szwecja/Polska/Dania/Norwegia 2010; reż. Per Fly; wyst. Sonja Richter, Marcin Dorociński, Michael Nyqvist (100 min)
Karen, duńska fotografka, żyje od jednej sesji zdjęciowej do drugiej. W Paryżu spotyka mężczyznę, który wcześniej nawiedzał ją w snach. Kobieta jest zafascynowana nieznajomym. Jest nim polski wykładowca, Maciej. Karen nawiązuje z nim romans, chociaż ten związek od początku nie ma przyszłości. Oboje mają rodziny i dzieci. Karen angażuje się coraz bardziej, podczas gdy Maciej traktuje tę znajomość jak kolejną przygodę. Po krótkim czasie kochankowie muszą się rozstać i wrócić do swoich rodzin. Niespodziewanie Karen otrzymuje zlecenie w Warszawie. NIESPIESZNE I WCIĄGA.

MINISERIAL 

Cinemax godz. 20:00
Czarne lustro (Black Mirror) - miniserial Wielka Brytania 2011; reż. Otto Bathurst; wyst. Rory Kinnear, Lindsay Duncan, Donald Sumpter (45 min+60 min + 50 min)
Godz. 20:00: 'Hymn narodowy'
Godz. 20:45: '15 milionów'

Godz. 21:50: 'Cała prawda o tobie'
Każdy z trzech odcinków jest poświęcony innej współczesnej pladze społecznej i stanowi futurystyczną wizję świata, w którym pewne cechy uległy karykaturalnemu wynaturzeniu. Pomysłodawcą i autorem scenariusza filmu jest znany brytyjski dziennikarz i satyryk Charlie Brooker (seriale 'How TV Ruined Your Life', 'W domu zombie' - nominacja do BAFTY), jeden z najbardziej błyskotliwych komentatorów codzienności. Szokujący miejscami serial był jego pomysłem na rozprawienie się ze współczesnymi zagrożeniami. RE-WE-LAC-JA

HBO godz. 20:10
Gorejący krzew (Horici Ker) - miniserial Czechy 2013; reż. Agnieszka Holland; wyst. Tatiana Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach (85 min + 75 min + 80 min) 
Okazja by zobaczyć wszystkie trzy części łącznie.
16 stycznia 1969 roku. Jan Palach, dwudziestoletni student, oblewa się benzyną i podpala w centrum Pragi. Umiera trzy dni później. Motywem jego czynu był protest przeciw bierności społeczeństwa po inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Niebawem jeden z prominentnych polityków oskarżył Palacha o próbę sfingowania podpalenia i współpracę z zachodnim wywiadem. Matka chłopaka postanowiła bronić jego dobrego imienia w sądzie. Mimo zastraszania rozpoczęła poszukiwania adwokata, który podjąłby się prowadzenia sprawy. ZNAKOMITOŚĆ.

DOKUMENT 

CANAL+ godz. 21:00
Podróż do Sundance (Journey to Sundance) - film dokumentalny Francja 2010; reż. Julian Starks (60 min)
Trójka debiutujących filmowców postanowiła poszukać odpowiedzi na pytanie, czym jest dziś kino niezależne. Punktem docelowym ich wędrówki był Festiwal Filmowy Sundance, który odwiedzili w trakcie pięciu kolejnych edycji. Podczas każdej z imprez pytali znanych twórców o problemy i wyzwania, które dziś stają przed ich branżą. Doroczna pielgrzymka ludzi X muzy do zimowego kurortu w stanie Utah pozwala przyjrzeć się jednemu z najważniejszych ośrodków współczesnego kina, jednocześnie poddaje pod rozwagę kwestie dotyczące jego kondycji. CIEKAWOŚĆ

TVP 1 godz. 23:05
Podwójne życie Piotra S. - film dokumentalny Polska 2012; reż. Alina Mrowińska (55 min)
Historia chorego na zespół Downa Piotra Swenda, który wciela się w postać Maćka w "Klanie". Żyje on w dwóch światach - rzeczywistym i serialowym. Autorka towarzyszy aktorowi podczas codziennych zajęć. INTRYGUJĄCE
A tak o dokumencie napisał Tadeusz Sobolewski z/w Wyborczej

ŁOWCY KICZU 

TV Puls godz. 20:00
Pterodaktyl (Pterodactyl) - horror USA 2005; reż. Mark L. Lester; wyst. Cameron Daddo, Coolio, Amy Sloan (115 min)
Ekspedycja naukowa pod kierownictwem paleontologa profesora Lovecrafta wyrusza na górę Ararat w Turcji, by zbadać pęknięcia na uśpionym wulkanie. W tym samym czasie w okolicznych lasach pojawiają się amerykańscy komandosi pod dowództwem kapitana Bergena, którzy poszukują terrorystów. Wkrótce obie grupy muszą stawić czoła bestiom, które według naukowców wyginęły miliony lat wcześniej. DALI CZADU.

TV Puls godz. 21:55
Wielka Stopa: Krwawa zemsta (Bigfoot) - film fantastyczny USA 2012; reż. Bruce Davison; wyst. Danny Bonaduce, Barry Williams, Bruce Davison (115 min)
W miasteczku Południowej Dakoty ogromna bestia atakuje uczestników rockowego koncertu. Cyniczny organizator imprezy - Harley Anderson - próbuje schwytać potwora, a z jego wypchanych zwłok zrobić atrakcję turystyczną. Jego kolega z dawnych lat, obecnie działacz na rzecz ochrony środowiska dowiaduje się, że stworzenie to jest ostatnim przedstawicielem gatunku i nie może zostać zabite. MOGLI JESZCZE

SciFi Universal godz. 23:00
Moby Dick (2010: Moby Dick) - film przygodowy USA 2010; reż. Trey Stokes; wyst. Barry Bostwick, Renée O'Connor, Matt Lagan (110 min)
Ahab jest kapitanem USS Pequod, łodzi podwodnej z napędem nuklearnym. Mężczyzna ma obsesję na punkcie wieloryba, który go okaleczył. Doktor Michelle Herman, biolog i pierwszy oficer załogi statku badawczego SS Rachel, pomaga Ahabowi w poszukiwaniach legendarnej bestii. NIESPEŁNIONA NADZIEJA :(

poniedziałek, 25 marca 2013, jawojtko

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: